Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak přestoupit do jiné MO?

Jako první bych chtěl zdůraznit, že nelze přestoupit z ČRS do MRS ani naopak. Taková situace se řeší přihláškou za nového člena se všemi z toho plynoucími důsledky, zejména tedy s povinností platit zápisné.

Pokud se rozhodne člen MO ČRS, že jej jeho stávající MO neuspokojuje z jakéhokoliv důvodu, může dle Stanov přestoupit do jiné MO. Jaký je správný postup?

  1. Než se rozhodnete přerušit veškeré svazky se svojí stávající MO, zjistěte si, zda vás přijmou do MO, kam se chystáte přestoupit. Není to totiž automatické a samozřejmé. Můžete se setkat s odmítnutím. Pokud získáte souhlas, pokračujte.
  2. Ideální dobou pro přestup je začátek nového roku. Ve své stávající MO včas odevzdáte řádně vyplněný sumář úlovků za loňský rok (do 15. ledna), případně uhradíte nesplněnou brigádnickou povinnost a požádáte o vydání Přestupního lístku, ve kterém vám výbor potvrdí, že máte splněny všechny členské povinnosti.
  3. Kontaktujte zodpovědného člena výboru nové MO a dojednejte si s ním datum, kdy můžete přijít vyřešit přestup. (kontakt na organizaci)
  4. S Přestupním lístkem, s fotografií na nový členský průkaz, s platným Rybářským lístek a s odpovídajícím obnosem, se po domluvě dostavte do své nové MO, kde vás přijmou, vystaví vám nový členský průkaz a vydají povolenku k lovu.
  5. Tím jste zdárně završil přestup a jste členem nové MO.

Tento postup je ve všech případech stejný, drobné odlišnosti mohou být jen v placených částkách a administrativním zvládnutí přestupu v jednotlivých MO.

 

Více informaci o revírech a rybaření ► "VÝCHODOČESKÝ ÚZEMNÍ SVAZ"

 

vv.jpg